Známka.jpg
c.jpg
Logo Milan Pešek.jpg
POHLEDNICE JISTEBNICE
Oidipus Tyranus - obrázek

Oidipus Tyranus - obrázek

Tisková zpráva

 

Honza Toužimský přijal hlavní roli v rock opeře Oidipus Tyranus

 

29.11.2009 – Sofoklova antická tragédie Oidipus se opět dostává na divadelní prkna. Tentokrát v hudebně-dramatickém provedení a zatím i ve své nejtvrdší podobě jako rock opera. Nese název Oidipus Tyranus a autorsky se pod ni podepsali Pavla Forest a Milan Steigerwald. Stejná dvojice autorů jako u rock opery Antigona, na níž Oidipus Tyranus i volně navazuje. Hlavní roli Oidipa si zde zahraje Honza Toužimský, mimo jiné zpěvák skupiny Arakain. Premiéra rock opery je naplánována na 14. prosince.

 

“Baví mě různé báje, mýty a pohádky, ale rozhodující je pro mě vždycky samozřejmě hudba. A ta se myslím povedla, ale posoudit už musí diváci sami. A vzhledem k tomu, že už jsem účinkoval i v Antigoně, jejíž děj se místy s Oidipem prolíná, rozhodl jsem se jít i do tohohle, tak trochu volného pokračování,“ říká představitel titulní role Honza Toužimský.

 

Rock opera Oidipus Tyranus se poprvé divákům představí v pondělí 14. prosince v pražském divadle Milenium. Bude to zároveň i poslední představení pro tento rok, další jsou na programu zas od ledna 2010.  Vedle Honzy Toužimského se v řadě rolích objeví i další představitelé rock opery Antigona, jako například Viktor Dyk, Bára Zemanová, Žántí, Lukáš Písařík, ale také i nové tváře, kterými budou třeba Helena Zeťová, Petr Dopita nebo Lešek Semelka. Vstupenky je možné zakoupit v  předprodejní síti Tiket-Art nebo v Divadle Milenium v pražských Holešovicích.

 

Představitel titulní role Honza Toužimský zároveň tímto představením uzavře i svůj pracovní rok 2009.

 

Připomeňme, že letos se divákům představil, jak ve zmíněné rock opeře Antigona, tak i v muzikálu Mona Lisa. Během roku stačil vydat singl Hotel Morrison, na němž pracoval s Jiřím Urbanem mladším, a také zrealizovat vydání CD „Above All“ jako vzpomínku na kapelu InSIDERS, ve které v minulosti působil.

 

Především je však frontmanem kapely Arakain, s níž v březnu

vychází CD Restart. Následovalo jarní turné k CD a účast na řadě domácích i zahraničních festivalech. V současnosti vrcholí i podzimní Restart Tour.

 

Pomyslnou tečku za touto nabitou sezónou tak udělá právě premiérou rock opery Oidipus Tyranus.

 

14.12. Oidipus Tyranus rock opera – premiéra

            Divadlo Milenium (19:00)

 

 

Více informací: www.touzimsky.com                                                www.antigona-rockopera.com

 

 

Kontakt:

Lenka Netušilová

Public Relations

+420 724 542 263

info@touzimsky.com

www.touzimsky.com

29.11.2009 14:03:56
HAMAKA
KONTAKT


 
Jistebnice
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one