Známka.jpg
c.jpg
Logo Milan Pešek.jpg
POHLEDNICE JISTEBNICE

 

narozen 29.6. 1978 Tábor

 

  • v průběhu let působení v jihočeských kapelách Insiders, Simon

 

  • 2003 - hlavní role v muzikálu Excalibur - král Artuš (v alternaci s Kamilem Střihavkou a Petrem Kolářem), hraje se do současnosti
  • od roku 2004 - frontmanem kapely Arakain
  • 2005 - premiérové představení u kapely Arakain na CD „Warning!“, v duetu „Strom života“ a v songu „DNA“
  • 2006 - vychází řadová deska "Labyrint" s kapelou Arakain, kompletní tvorba videoklipu k písni „Vir“ (Arakain), dále účast na multimediálním česko-slovensko-polském projektu Leška Wronky Vichry, zde hlavní role boha Beskida, účast na rock operě Antigona v roli Haimóna
  • 2007 - DVD a 2CD z výročního koncertu k 25. letům kapely "Arakain XXV Eden" (zde i zvukové práce - mastering a mix, sestřih bonusů na DVD, ozvučení menu DVD), účast na reprízách rock opery Antigona, hostování na CD kapely SevenLight of souls
  • 2008 – nastudování divadelní verze rock opery Antigona, opět role Haimóna, patronem české verze časopisu Hard Rocker, vydání singlu „Branou Ráje“ od Václava Noida Bárty s možností stažení zdarma z webových stránek, příprava na další řadovou desku s kapelou Arakain
  • 2009 – vychází nové řadové CD s Arakainem „Restart“, dále role Giuliana De Medici v muzikálu Mona Lisa, vydání singlu „Hotel Morrison“ od Jiřího Urbana ml. s možností stažení zdarma z webových stránek, realizace vydání CD „Above All“ jako památka na skupinu InSIDERS, opět s možností stažení celého CD včetně bookletu zdarma z webových stránek projektu, sestřih a tvorba videoklipu "Paganini" (Arakain), titulní role Oidipa v nové rock opeře Oidipus Tyranus, společně s Viktorem Dykem nazpívání singlu "Zpráva z hvězd" k rock opeře Oidipus Tyranus
  • průběžně tvorba videoklipů, spotů, reklam
Honza.jpg
Oidipus Tyranus - obrázek

Oidipus Tyranus - obrázek

Tisková zpráva - obrázek

Tisková zpráva - obrázek

Tisková zpráva

 

Arakain dokončuje novou desku a chystá velké turné

 

10.1.2011 – Jedno z nejrozsáhlejších turné ve své historii chystá legendární formace Arakain na jaro tohoto roku. Kapela momentálně dokončuje svoji novou řadovou desku s názvem Homo Sapiens ..?,  kterou se chystá představit na připravovaných jarních koncertech.

 

CD Homo Sapiens..? je pokračováním úspěšného alba Restart současné pětice Arakainu a jejich typického vystavění skladeb na tvrdém základu s nadstavbou melodického projevu, charakteristického pro široký rejstřík Honzy Toužimského. Skladby místy neúprosně nekompromisní dokážou během tří minut smést posluchače, jindy se převrátí do křehkých aranží v pasážích, které byste u Arakainu nečekali. Skladby Homo Sapiens, Forsage, Strážnej anděl nebo Babylon a další jsou toho důkazem.

 

Turné kapely potrvá dva a půl měsíce a bude čítat ke třiceti koncertům. Díky velkému zájmu ze strany pořadatelů tak letošní turné předčí i největší koncertní šňůry z minulých let.

 

Premiéra bude na tradičním místě, na zámku v Polné u Jihlavy už 4. března, poslední koncert se pak uskuteční 21. května v Živančicích u Parbubic. Fanoušci nebudou ochuzeni ani na dalších místech ČR, kapela za nimi přijede například do Plzně, Mostu, Kolína, České Lípy, Domažlic, Vsetína, Jablonce nad Nisou nebo Prostějova. CD se bude křtít koncem března v Brně a o měsíc později Praze.

 

Vstupenky jsou k dispozici jak v obvyklých předprodejních sítích, tak i v e- shopu skupiny Arakain na oficiálním webu. Fanoušci si tam za výhodných podmínek  mohou předobjednat nové CD z originální limitované edice, vstupenky na jednotlivé koncerty a trika z nové kolekce 2011.

 

Ani letos nebudou chybět hosté, kteří budou hned tři. Celé turné společně s Arakainem absolvuje vsetínská formace Ascendancy. Jedná se o nadějnou mladou melodickou metalovou kapelu, která vznikla teprve v létě 2009.  Za svou krátkou existenci stihli vydat EP The Primacy of reason, které bylo velmi dobře přijato.  Stejně jako Arakain na turné představí svoje nové a zároveň první CD.

 

Dalšími hosty, kteří se budou na koncertech střídat jsou pražští Merlin, v čele s charismatickým Danem Horynou. Ti představí své aktuální album Tibet.  Další partou, tentokrát z Českých Budějovic, je trio  Menhir. Kapela fanouškům představí svůj aktuální počin Rány osudu.

                                            

Arakain

Arakain

Ascendancy

Ascendancy

Menhir

Menhir

Merlin

Merlin

Tisková zpráva

 

Arakain představuje singl Marat z nového CD „HOMO SAPIENS..?“

 

20.2.2011 – CD „HOMO SAPIENS..?“, jemuž se Arakain v několika posledních měsících věnoval je dokončeno. Veškeré písně, které budou k slyšení jsou zfinalizovány a CD je odesláno do výroby. Poprvé v historii Arakainu půjde o provedení digipack. Oficiálně bude CD poprvé představeno zástupcům médií 28. února. Nicméně už nyní kapela nabízí nový singl Marat.

 

 

Píseň nesoucí název Marat složil kytarista a zakladatel kapely Jirka Urban. Autorkou textu je pak Jitka Plachá, která v minulosti otextovala například píseň Hotel Morrison pro Honzu Toužimského, zpěváka Arakainu.

 

Marat je zároveň i písní, kterou si Arakain vybral pro svůj klip. Ten se začne natáčet v nejbližších dnech, a po delší době to bude videoklip, jenž bude k dispozici už v průběhu samotného turné.

 

CD „Homo Sapiens..?“ slibuje, že by se v řadě ohledů mohlo stát kultovní deskou. „Podle mého názoru se deska velmi povedla, o čemž chceme přesvědčit i naše fanoušky. Na první se těšíme už 4. března na zámku v Polné, kde i letos bude turné začínat,“ dodává Jiří Urban.

 

Těsně před vydáním CD s názvem "Out of Knowhere" je také host turné, kapela Ascendancy. V minulých týdnech už představili singl The Great Conspirator a 23. února kapela
vypustí druhý singl Saboteur´s Trial.

 

Ascendancy jej ozdobili spoluprací s dvěma zahraničními hosty. Jedním je zpěvák Tom Englund ze švédských Evergrey a 
druhým hostem je italský virtuos Marco Sfogli. Ten je známý jako kytarista sólových desek členů Dream Theater, zejména pak jejich zpěváka Jamese LaBrieho. Singl se v premiéře objeví v pořadu Rock Music, který je zároveň i partnerem ARAKAIN TOUR 2011. Od 28. února bude Saboteur´s Trial  k poslechu a stažení zdarma i na profilech a webech Ascendancy .
     

                           


 

Koncerty turné:


 


4.3.      Polná (Jihlava)  - KD Zámek

11.3.    Semily - KC Golf

12.3.    Chyšky (Milevsko) - KD

18.3.    Plzeň - KD Šeříkova

19.3.    Březolupy - Sportovní hala     

23.3.    Kolín - MSD

24.3.    Brno - KD Semilasso

25.3.    Kopřivnice      

26.3.    Prostějov - Apollo 13

31.3.    Žilina – Smerr Pub

1.4.      Trenčín            - Piano Club

2.4.      Stará Huť (Příbram) - KD         

8.4.      Prachatice - Hotel Park

9.4.      Most - KD Medůza

15.4.    Rokycany - Hudební klub Kasíno

16.4.    Kardašova Řečice - KD

22.4.    Česká Lípa - KD Crystal

23.4.    Domažlice - Death Magnetic rock club

24.4.    Olešná (Havlíčkův Brod) - KD  

28.4.    Praha - Retro Music Hall

29.4.    Klatovy - KD Družba

30.4.    Aš - Klubíčko

6.5.      Vsetín - DK

7.5.      Nové Zámky - AVP CLUB

8.5.      Banská Bystrica – Klub 77

13.5.    Jablonec nad Nisou - Eurocentrum

14.5.    Krnov - Kofola music club

20.5.    Šumperk - KD

21.5.    Živanice - Kulturní areál          


 

 

 

 

 

Více informací :

 
 


 

Kontakt:

 

Petr Kubáň

Management & Booking

+420 603 432 595

manager@arakain.eu

 

Media :

 

Lenka Netušilová

Promotion & Web content

+420 724 542 263

promo@arakain.eu


 


arakain_03.jpg

Tisková zpráva

 

Arakain natočil videoklip k singlu Marat

 

27.2.2011 – Ještě před vydání nového CD „HOMO SAPIENS..?“ stačila kapela Arakain  natočit videoklip k jedné z písní. Jedná se o skladbu Marat autorů Jiřího Urbana a Jitky Plaché. Marat je zároveň i novým singlem kapely.

 

Režie, scénáře i celkové produkce videoklipu se ujal Allan Šubert. Příznivci rockoper jej mohou znát jako autora videoklipu k písni „Chci pravdu“ z rockopery Oidipus Tyranus, ve které se objevuje právě zpěvák Arakainu Honza Toužimský a také Kamil Střihavka.

 

„Točilo se minulé úterý v Karlínské tovární hale v Praze, a to přímo v nelidských podmínkách -7° C, ale člověk se holt musí obětovat,“ říká k natáčení bubeník kapely Lukáš „Doxa“ Doksanský.

 

 

Nyní zbývá už jen videoklip dostříhat a zatím se zdá, že by se mohlo jednat o nejzdařilejší videoklip v historii kapely.  Jako perličku ještě dodejme, že celý videoklip byl natočen za jeden jediný den jednou kamerou.

 

Videoklip bude představen už během jarního turné Arakainu, už nyní mohou fanoušci nalézt na Facebookových stránkých kapely několik fotografií právě z natáčení klipu Marat. Viz adresa - http://www.facebook.com/album.php?aid=35969&id=109163545799728

 

Arakain Tour 2011 startuje už příští pátek, 4. března na zámku v Polné u Jihlavy. V tentýž den bude kapela i hostem pořadu Dobré ráno vysílané Českou Televizí. Dobré ráno přijede za Arakainem přímo do Polné a diváci tak budou moci premiérově zhlédnout záběry z generálky zvukové zkoušky a od kapely se dozví i jejich pocity těsně před večerním premiérovým koncerte turné.


 

Arakain.jpg

Tisková zpráva

 

Arakain vyráží na podzimní tour

 

3.10.2011 – Metalová kapela Arakain, která letos vydala CD Homo Sapiens..? a úspěšně absolvovala jarní turné vyráží na jeho podzimní část. Turné začíná 14. října v olomouckém S-cube a bude čítat zhruba patnáct koncertů. Arakain se dále zastaví například ve Zlíně, Vyškově, Dvoře Králové nebo Praze.

 

Během podzimního turné se mohou fanoušci těšit na upravený playlist. K slyšení tak budou i skladby, které na jaře nebyly zařazeny.

 

Kromě běžných koncertů se kapela zúčastní i dvou speciálních. Budou jimi Rocková noc, která se uskuteční 5. listopadu v Albrechticích nad Vltavou, a Předvánoční Metalománie, která proběhne 24. listopadu v legendárním klubu KC Vltavská v Praze.

 

Připomeňme, že jarní sezóna byla pro Arakain velmi úspěšná. Už na první koncert, který proběhl na tradičním místě v Polné u Jihlavy zavítalo na 800 fanoušků. Koncert v Prostějově pak byl dokonce několik dnů před datem konaní beznadějně vyprodán. Úspěšnému turné předcházel i velký zájem o nové CD Homo Sapiens..?,  kdy číslovaná limitovaná edice  byla rozebrána během první dvou měsíců. Kapela zároveň ještě před zahájením jarní části turné představila svůj nový videoklip k písni Marat, který se rovněž setkal se zájmem ze strany fanoušků a do nynějška se drží na předních místech hitparád.

 

Arakain nezahálel ani během letní festivalové sezóny, kdy vystoupil na festivalech jako Votvírák, Benátská noc, Czech Rock Block a mnohých dalších. Důkazem zájmu o kapelu může být i fakt, že se letos opět umístila v užší nominaci Hudebních festivalových cen. Dodejme jen, že se fanoušci už nyní mohou těšit na následující rok, kdy kapela oslaví 30. výročí, a které se ponese opět ve velkém duchu.

 

Termíny turné

14.10.          Olomouc, S-cube (bývalý S-klub)

15.10.          Uhlířské Janovice, VOD Kooperativa

22.10.          Dvůr Králové nad Labem,           ZC – Zálabí

27.10.          Svratouch (Hlinsko), Sokolovna

28.10.          Zlín, Masters of Rock Café

5.11.            Albrechtice nad Vltavou, KD – Rocková noc

12.11.          Chlumec nad Cidlinou, Sokolovna          

18.11.          Brloh (Český Krumlov), KD         

19.11.          Blovice (Plzeň-jih), Lidový dům  

24.11.          Praha, KC Vltavská - Předvánoční Metalománie

25.11.          Hořovice, Společenský dům

3.12.            Dlažov, Bigbítová hospoda

16.12.          Vyškov, Rock Pub B -29

 

 

Více informací :

  

Kontakt:

 

Petr Kubáň

Management & Booking

+420 603 432 595

manager@arakain.eu

 

Media :

 

Lenka Netušilová

Promotion & Web content

+420 724 542 263

promo@arakain.euARAKAIN.bmp

Tisková zpráva

 

Lucie Bílá se na jaře vrátí do Arakainu

 

18.12.2011 – Naše nejúspěšnější novodobá zpěvačka a zároveň držitelka čtrnácti Českých slavíků, Lucie Bílá se v příštím roce vrátí ke svým hudebním kořenům. Připomene si tak dobu počátku své veleúspěšné kariéry, kdy v letech 1984 – 1986 vystupovala s metalovou kapelou Arakain. Za dobu svého působení v Arakainu nazpívala skladby Dotyky, Cournoutto nebo duet Zimní královna. Zlatá slavice na dobu s Arakainem dodnes ráda vzpomíná a pravidelně se účastní jejich výročních koncertů. Stane se tak i příští rok, kdy s kapelou oslaví jejich 30. výročí nepřetržité existence. Představí se hned na prvním koncertě turné s názvem Arakain XXX – Best of Tour 2012, který se uskuteční na zámku v Polné u Jihlavy a následně pak odjede ještě několik koncertů turné.

 

Lucie Bílá, Arakain, 30 let existence, 30 skladeb, 3 hodinová show – to je jen několik z mála taháků turné, na kterém se spojí jméno naší Zlaté slavice Lucie Bílé (pro rok 2011 se stala i Absolutním slavíkem, který obdržel nejvíce hlasů ze všech) a jedničky na naší rockové scéně kapely Arakain. U příležitosti oslav svého 30. výročí oslovil totiž Arakain s nabídkou účasti na turné právě Lucii Bílou, která nabídku ráda přijala, dokonce ve větším rozsahu než se dalo předpokládat. Lucie Bílá už v minulosti vystoupila na výročních koncertech kapely, vždy se však jednalo o nejvýznamnější koncert z celého turné, např. v roce 2007 vystoupila s Arakainem na koncertě v pražském Edenu, ze kterého pak vzniklo i multiplatinové DVD a 2 CD. Už zde se ale Bílá netajila tím, že se těší na 30. výročí.

 

Lucie Bílá je v českém showbyznysu velkou osobností. Málokdo by dnes odhadoval, že vyrostla z rockových kořenů, kdy jsme strávili společně několik dobrodružných let a rádi na to vzpomínáme. Zůstáváme i po letech neustále v kontaktu a když  se setkáme, je najednou vše jako za starých časů. Proto je pro nás ctí, ze budeme opět na jednom pódiu a připomeneme tuto velkou zpěvačku v její rockové poloze, která je dalším rejstříkem v neobyčejném rozsahu jejích aktivit. Lucka i v jejím nabitém programu opět nadšeně přijala naše pozvání ke koncertování a my se nesmírně těšíme neboť spojení jejího hlasu s rockovým tělesem jistě slibuje atraktivní zážitek pro fanoušky napříč oběma našimi žánry,“ dodává k účasti Lucie Bílé spoluzakladatel Arakainu kytarista Jiří Urban.

 

 

 

V roce 2012 se tedy Lucie Bílá objeví hned na několika koncertech, na kterých s kapelou zavítá do regionů České republiky. S Bílou se tak budou moci setkat fanoušci Arakainu i ze vzdálenějších míst republiky, zároveň turné nabízí možnost klasickým příznivcům zpěvačky vidět ji i v jiné hudební poloze než na kterou jsou u ní převážně zvyklí.                                                                   

 

Nejúspěšnější zpěvačka České republiky v netradiční hudební poloze a metalová jednička ve spojení s popovou divou, i tak by mohl znít podtitul turné Arakain XXX – Best of Tour 2012.

 

Koncerty turné:

 


9.3. Polná (Jihlava), KD Zámek

10.3. Chyšky (Milevsko), KD          

16.3. Plzeň, KD Šeříkovka

17.3. Zbiroh, Sokolovna

22.3. Brno, KD Semilasso

23.3. Prostějov, Společenský dům

31.3. Pardubice, Ideon

7.4. Smržovka, Parkhotel

8.4. Březolupy, Sportovní hala       

13.4. Ostrava, GARAGE

14.4. Kardašova Řečice, KD

21.4. Strakonice, Sokolovna

27.4. Klatovy, KD Družba

28.4. Kladno, KD Sítná        


 

Dalšími hosty budou turné Gabriela Gunčíková, Bára Basiková, Kamil Střihavka, Radek Zíka, Vláďa Šafránek, Vlasta Horváth nebo David Spilka.


 

Kontakt:

 

Petr Kubáň

Management & Booking

+420 603 432 595

manager@arakain.eu

www.arakain.eu

 

 

Media :

 

Lenka Netušilová

Promotion & Web content

+420 724 542 263

promo@arakain.eu

www.arakain.eu


 

 

 

 

logo.jpg
logo.jpg
logo.jpg
logo.jpg
KONTAKT


 
Jistebnice
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one