Známka.jpg
c.jpg
Logo Milan Pešek.jpg
POHLEDNICE JISTEBNICE
 

30 případů majora Zemana

Drama / Krimi
Země: Česká republika
Natočeno v roce: 1974–1979
Délka snímku: 60 minut
Režie: Jiří Sequens
Děj seriálu: Třicet případů majora Zemana je televizní seriál natočený v letech 1974–1979 Ústřední redakcí armády, bezpečnosti a brannosti Československé televize. Na natáčení seriálu se také podílelo pomocí Tiskového odboru i Federální ministerstvo vnitra. Seriál vznikal v době hluboké normalizace k 30. výročí vzniku SNB. Jeho cílem bylo propagovat a obhajovat činnost bezpečnostní aparátu socialistického Československa a očernit odpůrce komunistického režimu a podle toho je nutno k seriálu přistupovat. Jako všechna díla své doby v něm byla řada skutečností uváděna do smyšlených souvislostí, nebo některá fakta zcela měněna. Většina dílů seriálu je sice natočena na základě skutečných událostí, s řadou nepozměněných faktů, ale jejich celkové, ideové vyznění je poplatné době a účelu vzniku seriálu. To je důvod proč je někdy seriál označován jako propagandistický. Děj se odehrává mezi léty 1945–1973, hlavní postavou je příslušník SNB Jan Zeman, kterého hraje Vladimír Brabec. Ten se vyskytuje v každém díle a postupně se v seriálu vypracuje z civilisty až na náčelníka pražské kriminálky. Jedná se o nejrozsáhlejší dílo Československé televize.

Místa natáčení v Jistebnici - Bestie -  6díl 1975
                                       - Vrah se skrývá v poli - 10 díl 1975
Bestie 1.jpg
Bestie 2.jpg
Bestie 3.jpg
Bestie 4.jpg
Bestie 6.jpg
Bestie 5.jpg
Bestie 7.jpg
Bestie 8.jpg
Bestie 9.jpg
Bestie 10.jpg
Vrah se skrývá v poli 1.jpg
Vrah se skrývá v poli 2.jpg
Vrah se skrývá v poli 3.jpg
Vrah se skrývá v poli 4.jpg
Vrah se skrývá v poli 5.jpg
ŘEKNEM SI TO PŘÍŠTÍ LÉTO
                                                                                                                    
Československo, 1977, 82 min

Režie: Július Matula
Hrají: Ondřej Havelka, Markéta Fišerová, Pavel Zedníček, Svatopluk Skopal, Petr Haničinec, Josef Hajdučík, Karel Vochoč, Josef Haukvic
 

Karel, mladý muž s neznámou minulostí, ale s vyhraněným žebříčkem hodnot a ideálním morálním kodexem, přichází uprostřed žní do vesnice. Pro obyčejné, přízemní venkovany je Karlův životní styl málo pochopitelný, a tak ho mezi sebe prostě nepřijmou. Léto končí a on odchází se svým poselstvím zase někam jinam. Snad se sem vrátí za rok, aby se pokusil svou podivnou misi opakovat...
1.BMP
2.BMP
3.BMP
4.BMP
5.BMP
6.BMP
7.BMP
8.BMP
9.BMP
10.BMP
11.BMP
12.BMP
13.BMP
14.BMP
15.BMP
16.BMP
17.BMP
18.BMP
19.BMP
20.BMP
21.BMP
22.BMP
23.BMP
24.BMP
25.BMP
26.BMP
27.BMP
28.BMP
29.BMP
30.BMP
ČEKÁNÍ NA STŘÍBRNÉ ZVONKY

Drama:

Zuří 2. světová válka. V malé obci žijí sourozenci Věrka (Michaela Frkalová) a Míra (Vlastimil Drbal) Janouchovi. Protože jim zemřela maminka, stará se o ně kromě jejich tatínka (Ivan Vyskočil) i babička (Zdeňka Hadrbolcová). Jejich tatínek je členem protifašistického odboje a musí odejít z domova a ukrýt se.
Největší Věrčinou kamarádkou je Růža (Kateřina Urbancová). Je to dcerka Starosty obce Kvapila (Josef Vinklář) a majitelky koloniálu Kvapilové (Jaroslava Obermaierová).
Starosta nejen že těží ze strádání ostatních, ale spolupracuje i s jednotkami SS, kam dodává potřebné informace.
Věrka ví, kam se její tatínek ukryl a ve slabé chvilce se touto informací pochlubí své nejlepší kamarádce Růže. Ta to však v dětské bezelstnosti sdělí svému otci, který už ví, jak s takovou informací naložit.
Věrka s Mírou tak přijdou o svého tatínka. Ale jejich trápení ještě není konec.
Kvapil doporučí obě děti na převýchovu do německých rodin a své doporučení zdůvodňuje tím, že se o ně babička nemůže dostatečně starat.

Sněžná noc

Televizní film pojednává o lásce, vášni a věrnosti. Kamera Marek Jícha. Režie Milan Cieslar.

Sněžná noc nabízí divákovi nejen strhující příběh a filmovou podívanou, ale také herecký koncert Jitky Čvančarové v roli Karoly, Vladimíra Dlouhého coby Kociana, jeho mladšího bratra Michala Dlouhého jako Rasta a Jana Zadražila v roli Alberta. Režisér filmu Milan Cieslar s Vladimírem Körnerem pracoval v minulosti na několika výrazných projektech, například na úspěšných filmech Pramen života nebo Krev zmizelého.

Poklidný život dvou manželských párů z malé samoty rozvíří jen během jediné adventní noci příjezd svobodomyslného světoběžníka Rasta. Příběh o lásce, vášni a věrnosti byl inspirován několika motivy z románu Dumala od Eduarda von Keyserlinga (1855-1918). Jde o dávno zapomenutý román, z dávno zapomenuté a dnes již neexistující krajiny Východních Prus, z prostředí nudící se junkerské šlechty. Spíš z piety zůstalo zachováno jméno hlavní hrdinky a pár situací z vyprávění.

Film se uvádí u příležitosti 70. narozenin spisovatele a dramatika Vladimíra Körnera. Film Sněžná noc je natočený podle jeho scénáře.

Vladimír Körner přenesl svoje komorní vyprávění do zapadlého konce světa v srdci Evropy v předvečer velké války. Zde jsou lidé bezpečně ukryti před světem v kruhu svých osudů, typicky nostalgický „fin de siècle", známý z tolika klasiků. Jejich osudy se protnou během pár zimních večerů a nocí spějících k fatálnímu Novému roku 1914, ukryti milosrdnou tmou v době adventního měsíce, kdy je nejdelší noc v roce a tajemnou krajinu překrývá sníh. Nikdo ještě netuší, jakou celosvětovou tragédii ten nastupující rok přinese.

Vladimír Körner, prostřednictvím svého hrdiny Alberta, v jedné s úvodních scén říká: „Jsou koně, kteří se vrátí i do hořící stáje, aby umřeli v plamenech. Za svým pánem." V příběhu paralelně sledujeme mladého důstojníka Alberta a jeho novomanželku Karolu a manželství místního evangelického pastora Kociana. Je jako bludný kámen osamocený v „katolickém moři", má jen pár oveček, které si stráží jako spravedlivý soudce pravé víry a pravdy. On i Karola jsou si podivně blízcí svým osudovým údělem. Poklidný a rezignovaný svět rozbije příjezd „ztraceného a marnotratného syna", světoběžníka Rasta. Vrátil se jen proto, aby prodal veškeré dědictví po rodičích a zmizel za moře. Ten jediný světaznalec tuší, jaká se blíží v Evropě katastrofa. Během jediné noci málem rozvrátí pastorovo manželství, svede i manželku svého přítele Alberta, Karolu. Naláká ji možností útěku z bludného kruhu, vzbudí netušenou nenávist u přísného kazatele. Pastor Kocian, ten fanatik pravdy, je málem dohnán k zoufalému zločinu. Nastraží past na Rasta, do které nakonec spadne zcela nevinná oběť...
Sněžná noc 1.jpg
Sněžná noc 2.jpg
Sněžná noc 3.jpg
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
6.jpg
5.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg
16.jpg
17.jpg
18.jpg
19.jpg
20.jpg
22.jpg
23.jpg
21.jpg
25.jpg
24.jpg
26.jpg
29.jpg
KONTAKT


 
Jistebnice
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one